Üyelik Sistemine Geçiş Nedenleri & %40 İndirim Kodu

You are here:
< Geri

Ana Neden
Satıcılar ve alıcılar arasında karşı tarafa güven zorunluluğunu ortadan kaldırmak iş modelimizin çekirdeğinde yer alıyor.
Bu güven mekanizması taraflar ve platform arasında da işliyor.
Ödeme, alan adı devri süreçlerinde platforma güven konusunda şimdiye kadar aşamadığımız bir durum olmadı. Ancak alıcıların bir çoğu alan adı fiyatları konusunda tereddüt içerisindeler; “platform hizmet bedeli satış bedeli üzerinden % ile belirlendiği için platform alan adını pahalıya mı satmaya çalışıyor?”.
Bu soruyu daha da ileriye taşıyanlar var; “platform alan adı fiyatını satıcının belirlediğinden farklı olarak mı gösteriyor?”
Hâl böyleyken; hemen hemen her alıcı, satıcı ile görüşmek istemekte.
Komisyonla çalışan bir sistemde bu mümkün değil.
Üyelik sistemi ile alıcıların yaşadığı bu güven zorunluluğunu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.

Alan Adı Fiyatlarında İndirim İmkânı
Aracılık maliyetleri işlem maliyetlerini arttırmakta, minimum işlem limitleri düşük tutarlı işlemleri engellemekte ve komisyonlar işlemlerin geri çevrimine engel teşkil etmekte. Çünkü, alan adlarını her yatırımcı satış fiyatına platform komisyonunu ekleyerek fiyatlandırıyor.
Komisyonsuz fiyatlandırma bu açıdan da önemli.
Bu durum, alıcılar için hem %15 indirimli almak hem de tekrar satışa çıkarıldığında daha uygun bir fiyatla piyasaya sürülmesi anlamını taşımakta.

Teknik Fiyatlandırma
Konuya yazılım tarafından bakarsak 1000 TL’lik bir alan adı ile 100bin TL’lik bir alan adının platforma yükü aynı. Peki 100bin TL’ye satılan bir alan adı neden daha fazla ödemek zorunda olsun?
Üyelik sisteminde, bu adaletsizliği ortadan kaldırıyoruz. Herkese, satış başı 10 TL
Eğer bu işi bir yazılım değil insan yapsaydı satış bedeli üzerinden % hizmet bedeli alma hakkı doğardı. Ancak bir yazılım için sürdürülebilir bir gelir modeli değil.

Adil Platform
Bildiğiniz üzere en büyük gelir kalemimiz başarılı satışlar. Ancak, tüm alan adlarına da aynı hizmeti sunuyoruz.
Platform kullanım bedelini sadece başarılı satıcılar/alıcılar ödüyor? Başarının cezalandırılmış gibi durmasından rahatsız olan bir çok satıcı var ve bu konunun düzeltilmesi gerekiyordu.
Platform açısından da adil olmayan bir durum söz konusu: tüm maliyetleri sabit olan bir işletme, ancak başarılı satışlardan gelir elde edebiliyor.  Ve bizim satışlarımız normal bir ürün değil, sahipleri tarafından istedikleri gibi fiyatlandırılan ürünler.
Üyelik sistemi ile biz de sabit bir gelire ulaşıp planlarımızı bu bütçeye göre yapabileceğiz.

%40 İndirim
Yolumuza sadece ürünümüze ödeme yapan yatırımcılarla devam edeceğiz. Bizim için başka bir seçenek bulunmuyor.
Yola bizimle devam etmek isteyen yatırımcılar için 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli %40 indirim kuponu: YUZDE40
https://www.alanadlari.com/uyelik-secenekleri